Japonskem zmítá obrovský průmyslový skandál. Společnost Kobe Steel oznámila, že její kontroloři falšovali údaje o pevnosti a trvanlivosti některých komponentů a součástek z hliníku a mědi. Odebíralo je přes 200 firem a používaly se v letadlech, autech a nelze vyloučit, že dokonce i v raketách.

"Je to velice vážný incident, jehož ekonomický dopad je zatím nejasný. Ale povede ke stahování výrobků od mnoha firem, takže náklady budou obrovské," vyjádřil se pro agenturu Bloomberg Takeši Irisava z makléřského domu Tachibana Securities.

V článku se dále dozvíte

  • Japonský výrobce kovových komponentů Kobe Steel přiznal, že jeho kontroloři falšovali údaje o kvalitě svých výrobků.
  • Komponenty odebírali také významní výrobci letadel a automobilů, dopady a náklady na stažení vadných součástek tak zřejmě budou obrovské.
  • V návaznosti na skandál, který není v posledních letech na japonském trhu jediný, klesly akcie Kobe Steel o 22 procent.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru