Americká společnost Uber Technologies, která zprostředkovává sdílené jízdy ve více než 630 městech v 70 zemích, oznámila, že jejím významným akcionářem se stane japonský telekomunikační a internetový koncern SoftBank Group.

Ten do Uberu investuje až 1,25 miliardy dolarů. Japonci hodlají spolu s americkými partnery − Dragoneer Investment Group a General Atlantic − rovněž odkoupit od stávajících akcionářů Uberu část akcií a perspektivně získat čtrnácti- až sedmnáctiprocentní podíl.

V článku se dále dozvíte

  • Japonský technologický koncern Softbank Group do další obchodní expanze Uberu investuje až 1,25 miliardy dolarů.
  • Dohoda s Japonci by měla pomoci obnovit pošramocenou pověst Uberu.
  • Správní rada americké firmy zrušila ustanovení, podle kterého měli někteří investoři několikanásobně větší hlasovací práva, než byl počet jejich akcií.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru