Největšímu českému výrobci briket a pelet začala sezona už v půlce srpna, kdy dřevěná paliva rozvezly první kamiony do hobby řetězců, klasických supermarketů, firem i domácností. Společnost Biomac založil Zdeněk Černý před sedmnácti lety a začínal v ní úplně sám. Postupně do ní zapojil celou rodinu a nyní jeho podnik dává práci více než dvěma stovkám lidí. V podstatě z garážové firmy vytvořil podnik, který dnes vyrábí stroje pro výrobu briket a pelet, ale také dřevěná paliva v jedenácti vlastních závodech.

Nejtěžší na rozšíření jeho podnikání bylo to, že bojoval se syndromem nenahraditelnosti. "Už jsem se s tím ale nějak porval," usmívá se šéf Biomaku. Při zvětšování firmy také zjistil, že je lepší rozdělit rozhodování a řízení mezi ostatní členy vedení, což jsou většinou jeho příbuzní. "Brainstorming je dobrý, ne vždy je názor jednoho člověka správný," říká.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.