Na večerní setkání s volebními kandidáty ODS do hotelu Pavilon v Říčanech dorazila jen asi dvacítka lidí. Možná i proto, že následující den byl státní svátek. Za předním stolem v malé konferenční místnosti usedl Jan Skopeček, lídr kandidátky občanských demokratů ve Středočeském kraji, do něhož městečko nedaleko Prahy patří. Větší pozornost než mladý ekonom z Hořovic ale upoutal druhý host, jenž se bude o voličské hlasy ucházet v Praze, Václav Klaus mladší.

"Je to další buzerace," zalamentoval Klaus, když v odpovědi na dotaz z publika odsoudil povinnou docházku v posledním ročníku mateřské školy, kterou prosadila současná vláda. Typickým břitkým stylem okomentoval i jiná témata ze školství. Na přetřes se dostala inkluze, jednotná státní maturita nebo financování vysokých škol. Nejvíc kritiky se sneslo na hlavu bývalé ministryně školství Kateřiny Valachové z ČSSD, která je pro Klause ztělesněním "ideologizace" systému vzdělávání.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?