Peking částečně zablokoval provoz programu WhatsApp od firmy Facebook na telefonování a posílá zpráv v Číně. V neděli zpřesta WhatsApp fungovat úplně, nyní nefungují některé jeho funkce. Média spekulují o tom, že se snaží dotlačit uživatele k tomu, aby používali čínské programy a omezit možnou kritiku na internetu před 19. sjezdem vládnoucí komunistické strany.

Možnou náhradou WhatsApp je například aplikace WeChat čínské společnosti Tencent. Firma Tenecent je podle serveru televize CNBC nyní vyšetřována čínskými úřady pro porušování zákona o kybernetické bezpečnosti a snaží se vyjít vstříc požadavků vlády na odstraňování nevhodného obsahu a poskytování informací o uživatelích. Noviny South China Morning Post upozorňují, že WhatsApp může zprávy svých uživatelů šifrovat a má lepší zabezpečení než jeho čínští konkurenti. Pro čínské úřady je tak mnohem těžší dostat s k záznamu konverzace na něm.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.