Českému autoprůmyslu se podařilo prosadit důležité memorandum s vládou. Ta se v pondělí zavázala, že spustí akční plán, který by měl pomoci tomu, aby výroba aut v Česku zůstala i v budoucnu. Vedlejším efektem má být zelenější doprava a méně mrtvých na silnicích.

Elektrovozem přes půl republiky? Napínavá jízda jen pro odvážné

Obor čekají zásadní změny. Spalovací motory mají postupně ustupovat elektromotorům. Auta budou stále ve větší míře schopna jezdit sama a komunikovat mezi sebou. A nové trendy budou potřebovat spoustu nových odborníků, kteří na pracovním trhu nejsou. Automobilový průmysl tak usilovně tlačí na vládu, aby jim v nové situaci pomohla. "Technologický pokrok nelze zastavit, je třeba se na to průběžně připravovat stejně rychle, jako se na to připravují další země s rozvinutým automobilovým sektorem," popisuje Bohdan Wojnar, prezident Sdružení automobilového průmyslu a člen představenstva Škody Auto.

V článku se dále dozvíte

  • Elektromobily by mohly dostat jiné poznávací značky, volný vjezd do center i parkování zdarma. Taková opatření nyní prověří ministerstva v rámci vládního akčního plánu.
  • Pomoci by se mohlo i vysokým školám, aby vytvářely více techniků.
  • Cílem je konkurenceschopnost Česka i méně mrtvých na silnicích.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru