Plzeňský Prazdroj povede bývalý výkonný ředitel ghanské pobočky Accra Brewery Limited Grant Liversage. Na pozici generálního ředitele nastupuje ve čtvrtek.

"Grant Liversage je manažer s dlouholetými zkušenostmi ve vedoucích pozicích v pivovarnických společnostech  v různých zemích. To bylo při jeho najímání rozhodující," vysvětluje volbu koncernu mluvčí Jitka Němečková. 

V oboru se pohybuje od roku 1997, kdy začínal jako finanční ředitel pro Svazijsko v jihoafrické pivovarnické společnosti South African Breweries, dnes SABMiller. Později řídil Cervejas de Mozambique a v roce 2013 SABMiller India. Do Jižní Afriky se vrátil koncem roku 2014. Mimo to působil i v Hongkongu nebo Zambii.

"Česko se může pyšnit dlouhou a bohatou pivovarnickou tradicí. Lidé, kteří se sem přistěhují z jiných zemí, se v této oblasti mohou jen učit," říká Liversage.

Největší exportér českého piva Prazdroj patří pod jednotku Asahi Breweries Europe Ltd (ABEL), která vznikla letos, když japonská pivovarnická společnost Asahi skoupila pět středoevropských pivovarů. Kromě Prazdroje to byl slovenský Topvar, maďarský Dreher, rumunský Ursus a polská Kompania Piwowarska. Ředitelem jednotky se stal Paolo Lanzarotti, dřívější šéf plzeňského podniku.

Zastupujícím generálním ředitelem se následně stal Paul Barnett. Ten ale přešel na pozici generálního ředitele exportní společnosti Asahi Brands Europe, a tak musel Prazdroj hledat šéfa znovu.

V roce 2016 prodal Plzeňský Prazdroj 11 milionů hektolitrů piva. Skupině ABEL přináší nejvyšší zisky. Na celkovém zisku pivovarnického koncernu ABEL se Prazdroj podílí z jednapadesáti procent.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru