Dr. Max patřící investiční skupině Penta minulý týden uzavřel v Srbsku koupi desítek lékáren sítě Farmanea. Na tamní trh lékárenský řetězec vstoupil loni, s nově pořízenými provozovnami jich zde má stovku. Napsal to ve čtvrtek deník E15. Hodnotu obchodu neuvedl.

První dvě ze srbských lékáren už prošly změnou na barvy české sítě, píše deník. Cílem firmy je mít do konce roku v Srbsku 150 lékáren, řekl dřív slovenskému webu Trend holdingový ředitel Dr. Max Leonardo Ferrandino. "V horizontu tří let chceme být (v Srbsku) jedním z hlavních hráčů," dodal.

Dr. Max v červnu vstoupil na rumunský trh, kde koupil 31 lékáren. Je největší sítí lékáren ve střední Evropě, v pěti zemích jich zde provozuje zhruba 1300. Vedle Srbska a Rumunska působí také v Polsku, jedničkou na trhu je v Česku a na Slovensku. V Česku je více než 410 lékáren Dr. Max.

Penta je středoevropská investiční skupina, vedle zdravotnictví působí ve finančních službách, výrobě, maloobchodu a realitním developmentu. Její portfoliové společnosti zaměstnávají více než 32 tisíc lidí a hodnota aktiv skupiny činila loni 8,5 miliardy eur (zhruba 222 miliard korun).

Související