Největší výrobce skleněných lahví a obalů na světě, americký koncern Owens-Illinois, otevírá jednu z největších investic v českém sklářském průmyslu za dlouhé roky. Za více než 700 milionů korun Američané zmodernizovali svůj závod v Dubí na Teplicku, díky kterému budou moct vyrábět zcela nové typy lahví a sklenic.

Investice má ještě více upevnit vedoucí pozici firmy na tuzemském trhu – její podíl činí 56 procent, vyrobí tedy zhruba každou druhou skleněnou lahev v Česku. Společnost Owens-Illinois se sídlem v Ohiu v Dubí vyrobí kolem 210 milionů čirého skla ročně, z čehož část jde na vývoz do Německa. Díky právě dokončené investici by se výrobní kapacity měly ještě zvýšit. Zajistit by to měla nová sklářská vana se třemi výrobními linkami a výměna výrobních strojů.

V článku se dále dozvíte

  • Americký koncern Owens-Illinois investoval 700 milionů korun do modernizace závodu v Dubí na Teplicku.
  • Investice má upevnit vedoucí pozici firmy na tuzemském trhu.
  • Před třemi lety firma uskutečnila podobnou investici ve druhém svém závodě v Novém Sedle na Karlovarsku. Tehdy za modernizaci jedné sklářské vany vydala zhruba 260 milionů korun.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru