Americká centrální banka (FED) bude držet nadále klíčovou sazbu v rozpětí mezi 1 až 1,15 procenta. Zároveň ale uvedla, že do konce roku pravděpodobně dojde k dalšímu zvýšení. Navíc se od října začne zbavovat dluhopisů, což znamená utahování měnové politiky.

FED ve středu naznačil, že do konce letošního roku pravděpodobně ještě jednou přistoupí ke zvýšené úrokové sazby. Letos tak učinil zatím dvakrát, od konce krize pak celkem čtyřikrát. Prostřednictvím této sazby se snaží FED ovlivňovat úrokové sazby, za které si půjčují firmy a domácnosti.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • FED ponechal klíčovou úrokovou sazbu beze změny, zároveň však naznačil ještě jedno zvýšení v tomto roce.
  • V příštím roce by se měla sazba podle predikce zvýšit celkem třikrát. Záležet to však bude hodně na vývoji inflace v USA.
  • Měnový výbor americké centrální banky také potvrdil, že od října začne omezovat nákupy vládních dluhopisů a hypotéčních cenných papírů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru