Zkraje července zazvonil Jakubu Ditrichovi telefon. Majiteli obchodu ekolo.cz a výrobci elektrických kol značky Agogs volali z čínského start-upu ofo, který nabízí sdílení kol a plánuje velkou mezinárodní expanzi. "Hledali, kde by mohli ve východní Evropě montovat kola, aby se vyhnuli vysokým dovozním clům. Jelikož spolupracuji s některými firmami v Číně, obrátili se na mě," říká čtyřiačtyřicetiletý podnikatel.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Společnost ofo vybrala od investorů letos v létě 700 milionů dolarů.
  • V Praze jí s rozjezdem pomáhá podnikatel Jakub Ditrich.
  • Žlutá kola ofo se sama zamknou, obsahují nejen GPS, ale i připojení k internetu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru