Snížení odvodů na sociální a zdravotní pojištění a zrušení superhrubé mzdy slibovali politici v debatě u kulatého stolu, pořádané Hospodářskou komoru. Zároveň bylo tématem, co udělat po volbách se zlepšením situace na trhu práce, kde chybí kvalifikované síly a zároveň roste tlak odborů na růst mezd. 
 
Podle viceprezidentky Hospodářské komory Marty Novákové je tlak odborů na mzdy zbytečný a škodlivý. Stačí tržní prostředí, spojené se současnou konjukturou a rekordně nízkou nezaměstnaností. "Nechte mzdy na podnikatelích. Neumíte to, nerozumíte tomu, nechte to na nich, oni vědí nejlépe, kolik si mohou dovolit dát na mzdy," pustila se Nováková do odborářů. Uvedla, že průzkum Hospodářské komory mezi více jak čtyřmi sty podnikateli ukázal, že zaměstnavatele trápí jiné věci, které je brzdí v rozvoji a tedy i zvětšování příležitostí v přidávání na mzdách. "Šedesát procent vidí jako největší problém nedostatek kvalifikované pracovní síly. Další překážkou jsou vysoké náklady na pracovní síly, zejména zdravotní a sociální pojištění. Další je pak vysoká administrativní zátěž," komentovala výsledek ankety Nováková.  

V článku se dále dozvíte

  • Hospodářská komora uspořádala kulatý stůl, u kterého se sešla se zástupci politických stran.
  • Jednali například o snížení odvodů na sociální a zdravotní pojištění a zrušení superhrubé mzdy.
  • Dalšími tématy byla situace na trhu práce, EET nebo průmysl 4.0.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
reklama