Snížení odvodů na sociální a zdravotní pojištění a zrušení superhrubé mzdy slibovali politici v debatě u kulatého stolu, pořádané Hospodářskou komoru. Zároveň bylo tématem, co udělat po volbách se zlepšením situace na trhu práce, kde chybí kvalifikované síly a zároveň roste tlak odborů na růst mezd. 
 
Podle viceprezidentky Hospodářské komory Marty Novákové je tlak odborů na mzdy zbytečný a škodlivý. Stačí tržní prostředí, spojené se současnou konjukturou a rekordně nízkou nezaměstnaností. "Nechte mzdy na podnikatelích. Neumíte to, nerozumíte tomu, nechte to na nich, oni vědí nejlépe, kolik si mohou dovolit dát na mzdy," pustila se Nováková do odborářů. Uvedla, že průzkum Hospodářské komory mezi více jak čtyřmi sty podnikateli ukázal, že zaměstnavatele trápí jiné věci, které je brzdí v rozvoji a tedy i zvětšování příležitostí v přidávání na mzdách. "Šedesát procent vidí jako největší problém nedostatek kvalifikované pracovní síly. Další překážkou jsou vysoké náklady na pracovní síly, zejména zdravotní a sociální pojištění. Další je pak vysoká administrativní zátěž," komentovala výsledek ankety Nováková.  
...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?
reklama