V Praze otvírá největší bezobalový obchod v Česku. Prodejna u metra Hradčanská bude zároveň sloužit jako školicí centrum pro vzdělávání zájemců, kteří by si rádi založili podobný obchod. Za projektem stojí iniciativa Bezobalu, která už provozuje jednu prodejnu na pražských Vinohradech. Slavnostní otevření se uskuteční v úterý 19. září.

Zatímco první obchod Bezobalu nabízí pouze suché a sypké zboží jako luštěniny, mouku či koření, sortiment v nové prodejně zahrnuje i čerstvé potraviny jako pečivo, ovoce a zeleninu nebo třeba drogerii a kosmetiku. "Do budoucna zvažujeme i zařazení krmiva," uvádí ředitel iniciativy Bezobalu Petr Hanzel.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.