Realitní společnost CPI Property Group (CPI), kterou ovládá čtvrtý nejbohatší Čech Radovan Vítek, získala hodnocení úvěrové spolehlivosti, což jí otvírá cestu k tomu, aby mohla oslovit velké zahraniční investory s nabídkou série euroobligací v objemu až 1,25 miliardy eur. Firma plánuje dluhopisy obchodovat na burze v Dublinu.

Agentura Moody’s udělila CPI rating Baa3, který je prvním na stupnici nejkvalitnějších dlužníků s takzvanou investiční známkou. Jedná se o důležité vodítko pro věřitele, kteří si mezi žadateli o úvěr vybírají jen mezi takto ohodnocenými firmami.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Vítkova CPI Property Group chce nabídnout zahraničním investorům až 1,25 miliardy eur v dluhopisech.
  • Nejdřív chce prodat 500 milionů eur v těchto cenných papírech se splatností pět až sedm let. Kupon těchto obligací bude stanoven během nabídky vybraným investorům 27. září v Londýně.
  • Realitní skupina kvůli dluhopisovým plánům získala jako jedna z mála soukromých firem českého původu investiční hodnocení úvěrové spolehlivosti. Je to Baa3 rating od agentury Moody’s.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru