Ještě před dvěma lety by byl takový růst nemyslitelný, prohlásil italský premiér Paolo Gentiloni k poslední statistice k průmyslové výrobě. Ta v červenci překvapivě meziročně poskočila o 4,4 procenta.

Italská ekonomika v posledních měsících nabírá dech. Oživení třetí největší ekonomiky eurozóny táhne domácí poptávka i růst hlavních obchodních partnerů, jako je Německo nebo Francie.

V článku se dále dozvíte

  • Italská ekonomika v posledních měsících nabírá dech.
  • Sdružení zaměstnavatelů Confindustria očekává, že letos hospodářství v Itálii meziročně vzroste o 1,5 procenta.
  • Nadějné oživení může narušit politická nestabilita.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru