Česko zažívá turistický boom, jaký hoteliéři nepamatují. Obsazenost hotelů se od začátku roku zvyšuje nejen v Praze, ale i v celé České republice. Rostoucí počet ubytovaných turistů už zdaleka není jen záležitostí cizinců, ale významně se na tom podílejí i samotní Češi. Potvrzují to nejnovější údaje Českého statistického úřadu. Od ledna do července přijelo do hotelů přes 8 milionů turistů, z toho skoro tři miliony Čechů. Celkový počet turistů v hotelech letos za sedm měsíců meziročně stoupl o 11,2 procenta. Dvouciferné tempo růstu návštěvnosti hotely dosahovaly naposledy v 90. letech, kdy jich ale bylo mnohem méně.

"Pomáhá nám nejen přitažlivost Česka jako bezpečné země, ale pro cizince je stále dostupnější – stále roste počet letů nízkonákladových společností do Prahy a pokračuje expanze autobusového operátora Flixbus. To se odrazilo i v rozprostření zájmu turistů do delšího časového období," říká Tomáš Startl, šéf hotelu Perla v centru Prahy. Podle něj letos v Praze silná sezona začala už v březnu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Průměrná obsazenost se letos do konce července zvýšila na 71,4 procenta, což je víc, než dosahují například v Rakousku a Německu.
  • Přes rostoucí obsazenost se hoteliérům letos daří navyšovat ceny.
  • Průměrná cena hotelového ubytování v Česku od začátku roku stoupla o 7,3 procenta na 79,9 eura.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru