Americká technologická společnost Google se nehodlá smířit s rekordní pokutou za zneužití dominantního postavení ve výši 2,4 miliardy eur (přes 60 miliard korun), a v pondělí proto podala odvolání k Tribunálu, který je součástí Soudního dvora EU. Podrobněji se však firma ke svému rozhodnutí nevyjádřila.

Podle červnového verdiktu Evropské komise internetový vyhledávač porušoval pravidla hospodářské soutěže tím, že od roku 2008 při vyhledávání neoprávněně zvýhodňoval vlastní službu Shopping (Nákupy) Google, která srovnává cenové nabídky internetových obchodů.

V článku se dále dozvíte

  • Google se poslední možný den rozhodl bránit rekordní sankci od Evropské komise.
  • Podle jejího rozhodnutí má vyhledávač zaplatit pokutu ve výši 2,4 miliardy eur za zneužívání dominantního postavení.
  • Pokuta se týkala zejména on-line nakupování, v rámci kterého Google systematicky umisťoval své služby na přední místa.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru