Podnikatel Jaroslav Strnad oznamuje jednu akvizici firmy za druhou. Jeho společnost Czechoslovak Group však nyní jednu ze svých firem Nika Logistics naopak za nezveřejněnou částku prodává. O změně vlastníka napsal časopis Logistika. 

"Hlavními pilíři našeho podnikání jsou průmyslové výrobní podniky a domácí i mezinárodní obchod," vysvětlil prodej Michal Strnad, generální ředitel holdingu Czechoslovak Group a syn majitele.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jaroslav Strnad, vlastník Czechoslovak Group, prodává logistickou firmu Nika.
  • Kupcem je holding Šmídl ze Žamberka s obratem přes miliardu korun, který akvizicí zdvojnásobí počet svých vozidel.
  • Strnad je známý spíše svým nákupním apetitem, jen loni získal pět strojírenských firem, včetně výrobce nákladních automobilů Avia.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru