Na ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) dopadla ostrá kritika. Banky a firmy tvrdí, že úřad naprosto nezvládá rozdělování evropských miliard. Zpětně prý mění podmínky již přidělených dotací a v předvolebním období nesmyslně převádí miliardy na jiné účely.

"Vše nasvědčuje tomu, že při řízení evropských dotací v daném resortu převládají osobní a politické zájmy nad zájmy České republiky a rozvoje českých podniků," píše v dopise směrovaném politikům předseda Asociace pro evropské fondy (APEF) Tomáš Palko.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ministerstvo průmyslu a obchodu podle bank a firem nezvládá rozdělovat dotace z EU.
  • Z celkových 117 miliard korun jich doteď vyplatilo jen pět.
  • V resortu podle nich převládají osobní zájmy nad státními.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru