Alternativní taxislužba Uber ve středu oznámila, že během tří let jejího působení v Česku si její aplikaci propojující řidiče se zájemci o svezení stáhlo už 400 tisíc lidí. Alespoň jednou za měsíc službu nyní využívá méně než polovina z nich. Důležitým zdrojem příjmů jsou pro Uber v Praze také turisté, kteří aplikaci znají ze své vlastní země. Připadá na ně čtyřicet procent všech jízd, které se prostřednictvím Uberu v Praze uskuteční.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Uber v Česku alespoň jednou měsíčně využije 177 tisíc lidí.
  • Firma spolupracuje s více než dvěma tisíci řidiči. Všichni působí v Praze, protože v Brně má Uber soudem zakázanou činnost.
  • Na rozdíl od mnoha dalších trhů je Uber v Česku ziskový, do dalších měst se ale rozšiřovat nehodlá.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru