Třetí největší město Evropy zažije bitvu o pozici jedničky na trhu alternativních taxislužeb. Estonská společnost Taxify vstupuje do Londýna, kde chce konkurovat dosavadnímu lídrovi odvětví, americké firmě Uber. Zákazníky chce podle agentury Reuters lákat na nižší cenu, řidiče na vyšší podíl z výdělku. "Vždy budeme levnější než Uber," řekl Reuters zakladatel Taxify Markus Villig.

Zákazníky chce firma ke stažení aplikace, jež propojuje zákazníky s řidiči, v září přimět padesátiprocentní slevou. Více peněz má zůstat i řidičům. Zatímco Uberu za zprostředkování zakázky odvádějí 20 až 25 procent z každé jízdy, Taxify si chce brát jen 10 až 15 procent. Podle Villiga tento model vede k větší spokojenosti řidičů, a tím pádem i zákazníků, kteří se tak k firmě častěji vracejí. Podle agentury Reuters už nabídku Taxify využily tři tisíce řidičů, které firma prověřila, zda splňují londýnská pravidla pro získání licence. Podle webu Business Insider Taxify nyní v Londýně má až 10 tisíc řidičů, kteří už pro něj jezdí nebo podali přihlášku a čekají na registraci.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Společnost Taxify vstoupila do Londýna. Přerušit nadvládu konkurenčního Uberu se tam pokusí nižšími cenami a lepšími podmínkami pro řidiče.
  • Firma už najala tři tisíce řidičů, kteří museli prokázat, že splňují londýnské licenční podmínky.
  • Taxify může navíc od úterka dál podnikat i v Praze. Městský soud definitivně zrušil předběžné opatření, které mu od letošního května činnost zakazovalo.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru