Potravinářská společnost Hamé investuje 460 tisíc eur (12 milionů korun) do modernizace svého závodu na východě Slovenska. Výrobce například paštiky Májka zde plánuje rozšířit svůj výrobní sortiment. Bude se jednat například o širší řadu chlazených potravin. Kromě toho se z prešovského závodu DOMA stane nejdůležitější producent majonéz a tatarských omáček. Přibudou grilovací omáčky nebo speciální salátové dresingy v balení na jedno použití.

"Do automatizace a modernizace DOMA Prešov plánujeme letos investovat více než 460 tisíc eur, tedy více než 12 milionů korun. Investice jsme tak proti našemu loňskému záměru ještě navýšili. Již vloni jsme spustili novou automatizovanou varnu a od letoška již běží také nový, ekologičtější a efektivnější parní generátor. Během tří měsíců chceme spustit zcela novou výrobní linku na plnění do plastových obalů, určenou pro náš dresingový a omáčkový program. Ta naši výrobní kapacitu více než zdvojnásobí a výrazně zefektivní provoz našeho závodu v Prešově," vysvětlil v úterý v Bratislavě generální ředitel Hamé Slovakia Ľubomír Preclík. Navíc se nedávno otevřela nová podniková prodejna ve Stupavě.

V článku se dále dozvíte

  • Hamé navýší své investice na Slovensku, celkem 12 milionů korun letos investuje do svého sesterského závodu v Prešově.
  • Ze Slovenska se tím stane klíčový závod pro Střední Evropu ve výrobě majonéz, dresingů a tatarských omáček.
  • Firma dnes v Bratislavě také oznámila své pololetní výsledky: tržby vzrostly bezmála o pět procent a táhne je nahoru Česko.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru