Zájem japonských turistů o Česko ožívá. Nejde doposud o návrat zlaté éry, ale letošní vývoj naznačuje, že by mohlo dojít ke změně negativního trendu. Několikaletý pokles počtu japonských turistů v Česku se zastavil a přijíždí jich více než před rokem.

Statistici uvádějí, že v prvním pololetí se meziročně počet japonských turistů zvýšil o pět procent. Loni jich do Česka přicestovalo celkem kolem 105 tisíc.

"Zatím nemůžeme očekávat, že se počet japonských turistů rychle vrátí na úroveň před několika lety nebo že se vyrovná nárůstu počtu čínských a korejských turistů. Naším cílem bylo zastavit pokles. Pracujeme na propagaci brandu České republiky pomocí propojení s různými akcemi jako třeba byla výstava Slovanská epopej v Tokiu," říká Markéta Fišerová, tisková mluvčí CzechTourism.

Podle údajů ČSÚ se počet japonských hostů v českých hotelech před pěti lety pohyboval kolem 150 tisíc, a byl tak srovnatelný s počtem čínských klientů. Japonců tehdy přijíždělo více než Korejců.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru