Teprve ve čtvrtek se čtyři firmy přihlásily do tendru na provozování výběru mýtného v Česku. Hned v pátek předal Národní fond proti korupci stížnost na antimonopolní úřad.

"Kvalifikační předpoklady jsou podle nás diskriminační. Samy o sobě zužují počet možných uchazečů na dvě až tři firmy," říká právník fondu Miroslav Cák. Zájemce musí dokázat, že v minulosti dělal prakticky přesně to, co je předmětem tendru, a dokázat to nejen u sebe, ale také u svých zaměstnanců.

Seznam účastníků mýtného tendru je kompletní: Kapsch, Kellnerův CzechToll, Maďaři v partnerství s Eltodem a Němci z Deutsche Telekom

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Kvalifikační předpoklady jsou podle fondu diskriminační, většina firem oboru je nedokáže splnit.
  • Stát chce, aby účastníci tendru už jednou dělali přesně to, co on vyžaduje.
  • Do výběrového řízení se přihlásili jen čtyři zájemci, ministerstvo jich čekalo víc.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.