Profesor Thomas Hartung nepatří mezi skalní ochránce zvířat, přesto se už léta zabývá tím, jak je zbytečně nezbavovat života. Jeden z předních globálních toxikologů se stejně jako jeho kolegové zaměřuje na výzkum vlivu chemických sloučenin na zdraví člověka. Jako jeden z mála si ale ve světě vědy udělal jméno odmítáním testování na zvířatech. Nové léky či kosmetické přípravky mohou podle vystudovaného lékaře a informatika daleko lépe vznikat za pomoci vytváření počítačových modelů, což je prý mnohem levnější a vede to také k lepším výsledkům.

Tento přístup Hartung prosazoval jako bývalý ředitel Evropské společnosti pro oceňování alternativních metod výzkumu při Evropské komisi. Nyní německý vědec působí jako profesor na prestižní americké Univerzitě Johnse Hopkinse, kde řídí Centrum pro alternativy ke zvířecímu testování.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Do Prahy se na zářijový festival Future Port chystá uznávaný německý toxikolog Thomas Hartung. Ve světě se proslavil odmítáním testů na zvířatech, které slouží k vývoji kosmetiky a léků.
  • Podle Hartunga lze zvířecí testy nahradit za pomoci počítačů, na kterých se vytvářejí digitální modely zdravotního stavu lidí, na nichž lze provádět experimenty.
  • Počítačový přístup ke zdravotnickému výzkumu je podle Hartunga levnější a pomáhá už například v léčbě rakoviny nebo odhalování virových mutací.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru