Dceřiná společnost Českých drah ČD – Informační Systémy (ČD – IS) kupuje stoprocentní podíl skupiny CHAPS. Ta na tuzemském trhu až dosud zaujímala pod systémem IDOS monopolní postavení ve vyhledávání a poskytování jízdních řádů – autobusových i vlakových.

"Akciová společnost ČD – Informační Systémy má zájem stabilizovat portfolio služeb poskytovaných pro skupinu ČD tím, že budou všechny činnosti na vývoji a správě IT systémů vykonávány uvnitř skupiny ČD," uvádí pro týdeník Ekonom Miloslav Kopecký, předseda představenstva ČD – Informační Systémy. Zároveň chce firma podle jeho vyjádření rozvíjet i ostatní produkty skupiny CHAPS. Jsou jimi třeba systémy spojené s odbavením zákazníků v osobní dopravě, a to včetně e-shopu nebo systému UNIPOK pro osobní pokladny nebo IT služby spojené s In Kartou.

Touto akvizicí by ČD – IS podle Kopeckého posílila svou pozici na domácím trhu a mohla by dále rozvíjet své podnikání. "ČD – Informační Systémy by získala cenné know-how a zhruba 90 odborníků – vývojářů a analytiků," tvrdí předseda představenstva ČD – IS. Podle něj spolupracují České dráhy se skupinou CHAPS již 15 let. CHAPS sám nabídl drahám odprodej celé své skupiny. Pod ni patří ještě firmy ČSAD SVT Praha, INPROP a SVT Slovakia.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?