Dceřiná společnost Českých drah ČD – Informační Systémy (ČD – IS) kupuje stoprocentní podíl skupiny CHAPS. Ta na tuzemském trhu až dosud zaujímala pod systémem IDOS monopolní postavení ve vyhledávání a poskytování jízdních řádů – autobusových i vlakových.

"Akciová společnost ČD – Informační Systémy má zájem stabilizovat portfolio služeb poskytovaných pro skupinu ČD tím, že budou všechny činnosti na vývoji a správě IT systémů vykonávány uvnitř skupiny ČD," uvádí pro týdeník Ekonom Miloslav Kopecký, předseda představenstva ČD – Informační Systémy. Zároveň chce firma podle jeho vyjádření rozvíjet i ostatní produkty skupiny CHAPS. Jsou jimi třeba systémy spojené s odbavením zákazníků v osobní dopravě, a to včetně e-shopu nebo systému UNIPOK pro osobní pokladny nebo IT služby spojené s In Kartou.

Touto akvizicí by ČD – IS podle Kopeckého posílila svou pozici na domácím trhu a mohla by dále rozvíjet své podnikání. "ČD – Informační Systémy by získala cenné know-how a zhruba 90 odborníků – vývojářů a analytiků," tvrdí předseda představenstva ČD – IS. Podle něj spolupracují České dráhy se skupinou CHAPS již 15 let. CHAPS sám nabídl drahám odprodej celé své skupiny. Pod ni patří ještě firmy ČSAD SVT Praha, INPROP a SVT Slovakia.

V článku se dále dozvíte

  • České dráhy spolupracují se skupinou CHAPS již 15 let.
  • Provozovatel IDOSu sám nabídl drahám odprodej celé své skupiny.
  • Zda jde o reakci na spuštění konkurenčních jízdních řádů od Seznamu, zástupci Českých drah neuvedli.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru