Dceřiná společnost Českých drah ČD – Informační Systémy (ČD – IS) kupuje stoprocentní podíl skupiny CHAPS. Ta na tuzemském trhu až dosud zaujímala pod systémem IDOS monopolní postavení ve vyhledávání a poskytování jízdních řádů – autobusových i vlakových.

"Akciová společnost ČD – Informační Systémy má zájem stabilizovat portfolio služeb poskytovaných pro skupinu ČD tím, že budou všechny činnosti na vývoji a správě IT systémů vykonávány uvnitř skupiny ČD," uvádí pro týdeník Ekonom Miloslav Kopecký, předseda představenstva ČD – Informační Systémy. Zároveň chce firma podle jeho vyjádření rozvíjet i ostatní produkty skupiny CHAPS. Jsou jimi třeba systémy spojené s odbavením zákazníků v osobní dopravě, a to včetně e-shopu nebo systému UNIPOK pro osobní pokladny nebo IT služby spojené s In Kartou.

Touto akvizicí by ČD – IS podle Kopeckého posílila svou pozici na domácím trhu a mohla by dále rozvíjet své podnikání. "ČD – Informační Systémy by získala cenné know-how a zhruba 90 odborníků – vývojářů a analytiků," tvrdí předseda představenstva ČD – IS. Podle něj spolupracují České dráhy se skupinou CHAPS již 15 let. CHAPS sám nabídl drahám odprodej celé své skupiny. Pod ni patří ještě firmy ČSAD SVT Praha, INPROP a SVT Slovakia.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru