Ve čtvrtek večer se mocní finančního světa sjedou na výroční konferenci do horského střediska Jackson Hole v americkém státě Wyoming. Několik desítek významných centrálních bankéřů, profesorů a finančníků zde budou tři dny diskutovat o globální ekonomice v uvolněné atmosféře. Pomáhá jim k tomu lehce spartánské prostředí rekreačního střediska Jackson Lake Lodge a oku lahodící krajina Národního parku Grand Teton, který je součástí pohoří Skalistých hor na severozápadě Spojených států.

Formálně jde o konferenci, kterou již od roku 1978 organizuje jedna z dvanácti poboček americké centrální banky Federal Reserve, pod názvem Ekonomické sympozium. To se pokaždé věnuje předem vybranému tématu a letošním je jak udržet světové hospodářství v dobré kondičce.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Třídenní konference mocných finančního světa začíná ve čtvrtek večer.
  • Uvolněná až spartánská atmosféra rekreačního areálu Jackson Lake Lodge evokuje prázdninové soustředění.
  • Česká stopa v Jackson Hole se vine od bývalých guvernérů Zdeňka Tůmy, Miroslava Singera až k viceguvernérovi Mojmíru Hamplovi, který v bance stále působí. Současný guvernér Jiří Rusnok se konference dosud nezúčastnil.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru