Světové korporace rozdělují mezi své vlastníky čím dál více peněz. Podniky a finanční instituce, s jejichž akciemi se obchoduje na burze, ve druhém čtvrtletí letošního roku vyplatily svým akcionářům 447,5 miliardy dolarů. To je nejvíce v historii a přibližně o pět procent více než ve stejném období před rokem. Ukazuje to analýza, kterou vypracovala britská investiční společnost Janus Henderson.

"Dobrý vývoj světové ekonomiky se příznivě odráží na ziscích firem, což v mnoha zemích napomohlo k růstu objemu dividend do rekordních výšin," uvádí Alex Crooke, hlavní portfolio manažer Janus Henderson. Podle Crooka první pololetí vyšlo lépe, než se čekalo, a firma proto přehodnotila svůj výhled pro celý rok 2017 směrem nahoru. Analytici společnosti Janus Henderson nyní očekávají, že korporace po celém světě letos mezi akcionáře rozdělí z podílu na zisku celkem 1,2 bilionu dolarů, tedy o čtyři procenta více než loni.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru