Hodnota českého textilního a oděvního průmyslu znovu mírně vzrostla. Tržby firem nad 20 zaměstnanců se za první půlrok letošního roku se vyšplhaly na téměř 29 miliard korun, což je o tři procenta více než v polovině loňského roku. Ukazuje to statistika Asociace textilního, oděvního a kožedělného průmyslu (ATOK). O "zlaté éře" zatím společnosti nemluví, věří ale že mají dobře nakročeno.

Jen textilní průmysl totiž do odvětví přinesl přes 25 miliard a zvýšil svoje tržby o tři procenta. Téměř dvouprocentním nárůstem tržeb ho doplňuje oděvní průmysl s 3,7 miliardami. Růst odvětví je podle obchodníků tažen technickým textilem, textiliemi do aut a dodávkami pro módní průmysl.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru