Tak trochu je to zapomenutá a nyní znovuobjevovaná věc: přestože už v roce 1962 zjistil americký Institute od Personality Assessment and Research, že ti nejkreativnější lidé mají sklony k introverzi, až teď se tím začínají personalisté či odborníci na kancelářské prostředí hlouběji zabývat. Nejprve však svět musel poznat vystupování nejbohatšího muže planety Billa Gatese. Ten uspěl i přes svou přiznanou introvertní povahu ve světě, který je nakloněn obdivovat spíše extroverty.

"Třetina lidí ve firmách jsou svým založením introverti. Ještě že je máme, v týmu jsou potřeba. V klidných podmínkách odvádí dobrou práci a navzdory obecnému přesvědčení dovedou být i schopnými vůdci," říká Michal Dlouhý ze společnosti Jobs.cz. Současně ale varuje, že tmelení v teambuildingových akcích je pro introverty utrpením, takže personalisté musí myslet i na ty, co by nejraději seděli v koutě a jen tiše mlčeli. Podle něj není žádnou ostudou přiznat na teambuildingu, že na hromadné válení sudů dotyčný člověk není. A to se dá snadno řešit a také se na to firmy čím dál víc zaměřují, aby vyhověly potřebám obou skupin.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.