Danil Išutin, přezdívaný Dendi, patří k nejvíce vydělávajícím profesionálním hráčům počítačových her na světě. Z turnajů si doposud odnesl asi 735 tisíc dolarů (přes 16 milionů korun). Během pátečního klání v Seattlu ale zažil nebývalou porážku. Ve hře Dota 2 ho překonal bot − hráč ovládaný počítačem, který napodobuje chování lidského protivníka. Jeho autorem je start-up OpenAI, který spoluzakládal americký podnikatel a šéf automobilky Tesla Elon Musk.

autorská strana: Proč se Elon robotů bojí a Mark ne

První kolo netrvalo déle než deset minut a profesionální hráč dostal od umělé inteligence (anglickou zkratkou AI) na frak. Druhé kolo vypadalo obdobně. U třetího se Dendi po pár minutách sám vzdal.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.