Německá energetická společnost RWE, která působí pod názvem Innogy i v České republice, zvýšila v prvním pololetí zisk v souladu s očekáváním analytiků. Zisk před úroky, daněmi a odpisy (EBITDA) činil 3,21 miliardy eur (84 miliard korun), a byl tak především díky výkonu plynových elektráren vyšší o sedm procent. Analytici odhadovali EBITDA 3,19 miliardy eur.

Na zprávu reagovaly růstem o 2,5 procenta akcie firmy, RWE je aktuálně nejlepší německou bluechipovou (blue chip je termín, kterým se označují akcie největších a nejziskovějších společností, které jsou obchodovány na burze). Podnik nyní předpokládá, že jeho roční EBITDA se bude pohybovat na horní hranici jeho předběžné prognózy, v níž jej odhaduje mezi 5,4 miliardy až 5,7 miliardy eur.

Mluvčí firmy v pondělí reagoval na dotaz novinářů, zda bude mít RWE případný zájem o koupi podílu firmy E.ON ve společnosti Uniper. Prohlásil, že RWE zvažuje všechny možnosti ohledně plánovaného prodeje. Dodal ale, že jeho společnost nemá zájem o dlouhodobý podíl v zahraničních jaderných elektrárnách, Uniper přitom vlastní podíly v několika švédských.

Divize konvenčních elektráren Uniper se z mateřského E.ON vyčlenila loni v červnu. E.ON drží v Uniperu 46,65 procenta.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru