Na vitamin C nedá osmdesátiletý Jiří Žák, majitel a předseda představenstva Farmaku Olomouc, dopustit a má ho stále na pracovním stole pro každodenní použití. Když do zdejší chemičky a výrobny léků v padesátých letech minulého století nastoupil, byl to tou dobou nejúspěšnější obchodní artikl firmy. Tehdy se však továrna ještě jmenovala Farmakon a patřila státu.

Žák společnost po revoluci zprivatizoval a nyní jde o jedinou ryze českou, a navíc rodinnou firmu na výrobu generických léků, ale i dalších chemických substancí s vlastním výzkumem a vývojem.

Firma se prosadila především protizánětlivými a antirevmatickými léky, určenými ke snížení srážlivosti krve. Dnes jsou to hlavně psychofarmaka.

V článku se dále dozvíte

  • Největší čistě český výrobce generických léků olomoucký Farmak je už třetím rokem na vzestupu.
  • Firma přidává zaměstnancům na platech a expanduje do dalších zemí, už nyní dodává léky bezmála do padesáti zemí světa.
  • Historie čistě rodinné firmy se začala psát už v 19. století, nyní má obrat 575 milionů korun.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru