úterý 8. srpna

Výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí zveřejní elektrárenská společnost ČEZ. Podle analytiků se dá čekat propad provozního zisku EBITDA, čistý zisk se však podle odhadu Komerční banky přesto zvýšil. "Výrazný nárůst čistého zisku na 6,7 miliardy korun přinesly ve druhém čtvrtletí především jednorázové zisky z prodeje akcií skupiny MOL a bytového fondu v pražské Písnici," uvedl analytik KB Richard Miřátský.

"Akcie ČEZ se dostaly do blízkosti naší cílové ceny 395 korun za akcii. Ačkoliv se tak nestalo vlivem námi předpokládaného mírného poklesu ceny černého uhlí, respektive silové elektřiny, nadále před investicí do akcií ČEZ investory spíše varujeme," uvedl analytik Patria Finance Tomáš Sýkora. Zdůvodnil to tím, že se s ohledem na blížící se parlamentní volby zvýšila politická rizika ohledně budoucího směřování firmy, v níž je většinovým akcionářem stát. "Například jde o nedávný výrok Andeje Babiše, že jeho hnutí ANO bude tlačit na uspíšení rozhodnutí o dostavbě nových jaderných bloků v Temelíně a Dukovanech s tím, že minimálně první z nich by měl ČEZ financovat z vlastních zdrojů," uvedl Sýkora.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru