Několik let stojím na pomezí dvou světů. Mezi kandidáty a firmami, kde se často odehrávají až groteskní situace. Kandidáti se často nedozvědí, proč je firma odmítla. Dostanou jen informaci: "Děkujeme, že jste přišli, ale vybrali jsme někoho jiného." A ani tato zdvořilost není úplně obvyklá. Vídám až příliš často, že firmy nenapíší ani čárku.

Z poslední doby mám hned několik smutně zábavných zkušeností, jak firmy přistupují k lidem. Na trhu chybí desítky tisíc pracovníků. Firmy to vědí, ale jejich činy s tím nekorespondují. Představte si IT společnost, která hledá člověka na administrativní práci do kanceláře. Společně jsme připravili její popis, odsouhlasili jsme si jej a začali organizovat výběrové řízení.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.