Česká měna v pátek dopoledne vůči euru mírně oslabila, a dál se tak vzdaluje čtvrteční dosažené úrovni 25,90, která byla nejsilnější od ukončení intervencí ze strany ČNB na začátku dubna. Kurz se momentálně pohybuje okolo 26,13 koruny za euro, zatímco čtvrteční obchodování koruna zakončila na hodnotě 26,03.

Vůči americkému dolaru koruna v odpoledních hodinách mírně oslabila. Aktuální kurz je 22,25. Dopoledne byla česká měna o 20 haléřů silnější. Americké měně pomáhají nově zveřejněná čísla z trhu práce, kdy nezaměstnanost v USA klesla na 4,3 procenta a je nejnižší za 16 let. Také vzniklo více nových volných míst, než se čekalo. Vůči dolaru zůstává koruna přesto nejsilnější od roku 2014.

V článku se dále dozvíte

  • Po čtvrteční dosažené úrovni 25,90 koruny za euro česká měna v pátek zatím vůči euru mírně oslabila.
  • Na nejsilnější úroveň od ukončení kurzového závazku se koruna dostala po oznámení ČNB o zvýšení úrokových sazeb.
  • Pro další vývoj kurzu měny budou podle analytiků důležité komentáře ČNB a data z české ekonomiky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.