Mobilní operátor T-Mobile ve čtvrtek zveřejnil své finanční výsledky za první pololetí roku. Tržby přesáhly 13,2 miliardy korun a meziročně vzrostly o 3,4 procenta. Firma tak v prvním pololetí v růstu předčila konkurenční O2, jehož výnosy se meziročně zvýšily pouze o 1,4 procenta. Přesto stále platí, že O2 je větší firmou a od ledna do června utržilo o pět miliard více než T-Mobile. Ten ale společnost Petra Kellnera pro změnu trumfuje v počtu zákazníků. Aktuálně jich má 6,1 milionu, zatímco O2 pouze 4,9 milionu.

V článku se dále dozvíte

  • T-Mobile zveřejnil své výsledky za první pololetí roku. Tržby meziročně vzrostly o 3,4 procenta na 13,2 miliardy. Hrubý zisk EBITDA klesl o 1,3 procenta na 5,4 miliardy korun.
  • Ve srovnání s konkurenčním O2 tržby T-Mobilu rostly více jak dvakrát a firma byla ziskovější.
  • Očekává se, jaké výsledky operátoři ohlásí v druhém pololetí, kdy se v číslech objeví i červnové zrušení roamingových poplatků v EU.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.