Americká mediální společnost Time Warner ve druhém čtvrtletí zvýšila čistý zisk meziročně o 11,6 procenta na 1,06 miliardy dolarů (23,4 miliardy korun). Firma ve své výsledkové zprávě ve středu uvedla, že jí ke zlepšení pomohl úspěch nového filmu Wonder Woman. Příjmy se zvýšily o 5,4 procenta na 7,33 miliardy dolarů (161,9 miliardy korun). Time Warner vlastní podíl ve společnosti CME, majiteli české TV Nova.

Time Warner mimo jiné vlastní televizní kanály HBO, CNN či Cartoon Network a filmové studio Warner Bros. Jeho novým majitelem bude americká telekomunikační společnost AT&T.

Příjmy filmové divize Warner Bros. ve čtvrtletí vzrostly o 12,4 procenta na 2,99 miliardy USD. Příjmy z filmu Wonder Woman do konce července dosáhly 800 milionů USD. Warner Bros. nedávno oznámil, že chystá v prosinci 2019 pokračování. Příjmy divize HBO, mezi jejíž hity patří fantasy série Hra o trůny, se vyšplhaly na 1,48 miliardy USD. To je pouze nepatrný nárůst, uvedla agentura Reuters.

Společnost AT&T, která je druhým největším mobilním operátorem a největším provozovatelem pevných linek v USA, se dohodla na převzetí skupiny Time Warner za 85,4 miliardy dolarů loni v říjnu. Spojení obou firem kritizoval během předvolební kampaně současný americký prezident Donald Trump. Firmy chtějí sloučení dokončit koncem letošního roku.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru