Finanční skupina J&T Finance Group loni vykázala konsolidovaný čistý zisk 61,8 milionu eur (1,6 miliardy korun), což je meziroční pokles o 15 procent. Důvodem byl především pokles úrokových výnosů, informovala v úterý skupina v tiskové zprávě.

Celková aktiva J&T Finance Group ke konci loňského roku činila více než deset miliard eur, meziročně o pět procent méně. Na poklesu má podíl podle sdělení skupiny optimalizace celkového objemu klientských vkladů.

Objem vkladů meziročně klesl o 582,5 milionu eur na 7,5 miliardy eur. Celkový objem úvěrů a záloh poskytnutých klientům skupiny stoupl o 5,5 procenta na 5,7 miliardy eur.

Ve skupině J&T by měla 50procentní podíl získat čínská soukromá společnost CEFC China Energy Company Limited (CEFC). Ta v září 2016 podnikla první kroky ve schvalovacím procesu a podala žádost o schválení Slovenské národní bance.

"Vzhledem ke složitosti procesu a počtu regulátorů, kteří musí tuto transakci schválit, se očekává, že schvalování bude probíhat během celého roku 2017," uvedla v úterý mluvčí skupiny Monika Veselá. Čínská skupina aktuálně drží 9,9procentní podíl.

Skupina J&T se zaměřuje na poskytování komplexních služeb spojených s privátním a retailovým bankovnictvím, správou majetku privátních klientů a institucí, investičním bankovnictvím a projektovým financováním. Své služby rozvíjí především na trzích České a Slovenské republiky, Chorvatska a Ruské federace.

Související