Hospodářský růst eurozóny i celé Evropské unie se ve druhém čtvrtletí zvýšil shodně o 0,6 procenta, meziroční vzestup činil v eurozóně 2,1 a v EU 2,2 procenta, a byl tak v souladu s očekáváním analytiků. Vyplývá to z předběžných údajů evropského statistického úřadu Eurostat.

Úřad nyní o jeden procentní bod snížil údaj za první čtvrtletí, takže v tomto období růst činil v obou zónách 0,5 procenta. Meziročně pak 1,9 procenta v eurozóně a 2,1 procenta v celé unii.

Zrychlení hospodářského rozvoje zřejmě jen utvrdí Evropskou centrální banku (ECB) v tom, aby na podzim zpřísnila měnovou politiku, přestože míra inflace na červencové úrovni 1,3 procenta stále pokulhává za dvouprocentním cílem ECB, uvedla agentura Reuters.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru