Už dvakrát musel Státní zemědělský intervenční fond zrušit obří tendr na dodavatele informačního systému. O čtyřletou zakázku za 930 milionů korun bez DPH neměl nikdo zájem. Fond tak dál zůstává "v zajetí" společnosti SAP, která systém spravuje již 14 let. Zakázku tehdy získala napřímo bez otevřené soutěže. Už od letošního roku chtěl mít agrární fond novou smlouvu s řádně vysoutěženým dodavatelem. Ročně by tak měl ušetřit 110 milionů korun.

V článku se dále dozvíte

  • Státní zemědělský intervenční fond musel již dvakrát zrušit tendr na dodavatele informačního systému.
  • Nikdo neměl o čtyřletou zakázku za 930 milionů korun zájem.
  • Systém nyní spravuje společnost SAP, které zaplatil státní fond za celou dobu provozu celkem 5,1 miliardy korun.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru