Výsledková sezona na pražské burze odstartovala už minulý týden, největší firmy ale zprávu o svém hospodaření za druhé čtvrtletí teprve vydají. Zatím platí, že akcie v Praze zažívají vydařený rok.

Jako první oznámila v pátek svoje výsledky petrochemická skupina Unipetrol. Její čistý zisk se v pololetí meziročně zdvojnásobil na historicky rekordních 6,4 miliardy korun. Tržby stouply dokonce o šedesát procent na 31,18 miliardy. Firmě ke zlepšení výsledků kromě rostoucí ekonomiky pomohly mimo jiné také peníze z pojistek za předchozí havárie i plné obnovení provozu v obou rafineriích. Unipetrol tak směřuje ke třetímu rekordnímu celoročnímu výsledku po sobě.

Na zprávu o hospodaření Unipetrolu v pondělí navázala mediální skupina CME, která vlastní televizi Nova. Její čistý zisk dosáhl ve druhém čtvrtletí 28 milionů dolarů, mimo jiné i díky prodeji některých aktiv. Ve stejném období loni byla firma ve ztrátě 141,2 milionů dolarů.

V pátek převezme pomyslný štafetový kolík v oznamování výsledků telekomunikační operátor O2, jehož akcie od začátku letošního roku posílily o bezmála deset procent. Do konce září bude o svém hospodaření informovat ještě jedenáct firem obchodovaných na pražské burze. Tři největší společnosti na pražské burze oznámí svoje výsledky na začátku srpna. První bude ve středu 2. srpna Komerční banka, o dva dny později bude následovat její konkurent Erste. Energetická skupina ČEZ seznámí veřejnost s výsledky hospodaření 8. srpna.

Kalendář výsledkové sezony na pražské burze za 2. čtvrtletí 2017

Jméno firmy Datum zveřejnění výsledků Čas zveřejnění výsledků
Unipetrol 21. 7. 7:00
CETV (CME - Central European Media Enterprises) 25. 7. 3:00
O2 28. 7. 7:00
Komerční banka 2. 8. 7:00
Erste Group Bank 4. 8. 7:30
Kofola 7. 8. 5:00
ČEZ 8. 8. 8:00
Stock Spirits 9. 8. 6:00
Moneta Money Bank 10. 8. 7:00
Vienna Insurance Group 22. 8. zatím nebylo stanoveno
Pegas Nonwovens 24. 8. 8:00
Fortuna 31. 8. před otevřením trhu
Philip Morris CR 26. 9. firma neuvedla
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru