Výsledková sezona na pražské burze odstartovala už minulý týden, největší firmy ale zprávu o svém hospodaření za druhé čtvrtletí teprve vydají. Zatím platí, že akcie v Praze zažívají vydařený rok.

Jako první oznámila v pátek svoje výsledky petrochemická skupina Unipetrol. Její čistý zisk se v pololetí meziročně zdvojnásobil na historicky rekordních 6,4 miliardy korun. Tržby stouply dokonce o šedesát procent na 31,18 miliardy. Firmě ke zlepšení výsledků kromě rostoucí ekonomiky pomohly mimo jiné také peníze z pojistek za předchozí havárie i plné obnovení provozu v obou rafineriích. Unipetrol tak směřuje ke třetímu rekordnímu celoročnímu výsledku po sobě.

Na zprávu o hospodaření Unipetrolu v pondělí navázala mediální skupina CME, která vlastní televizi Nova. Její čistý zisk dosáhl ve druhém čtvrtletí 28 milionů dolarů, mimo jiné i díky prodeji některých aktiv. Ve stejném období loni byla firma ve ztrátě 141,2 milionů dolarů.

V pátek převezme pomyslný štafetový kolík v oznamování výsledků telekomunikační operátor O2, jehož akcie od začátku letošního roku posílily o bezmála deset procent. Do konce září bude o svém hospodaření informovat ještě jedenáct firem obchodovaných na pražské burze. Tři největší společnosti na pražské burze oznámí svoje výsledky na začátku srpna. První bude ve středu 2. srpna Komerční banka, o dva dny později bude následovat její konkurent Erste. Energetická skupina ČEZ seznámí veřejnost s výsledky hospodaření 8. srpna.

Kalendář výsledkové sezony na pražské burze za 2. čtvrtletí 2017

Jméno firmy Datum zveřejnění výsledků Čas zveřejnění výsledků
Unipetrol 21. 7. 7:00
CETV (CME - Central European Media Enterprises) 25. 7. 3:00
O2 28. 7. 7:00
Komerční banka 2. 8. 7:00
Erste Group Bank 4. 8. 7:30
Kofola 7. 8. 5:00
ČEZ 8. 8. 8:00
Stock Spirits 9. 8. 6:00
Moneta Money Bank 10. 8. 7:00
Vienna Insurance Group 22. 8. zatím nebylo stanoveno
Pegas Nonwovens 24. 8. 8:00
Fortuna 31. 8. před otevřením trhu
Philip Morris CR 26. 9. firma neuvedla
Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru