Japonský výrobce herních konzolí a videoher Nintendo se v prvním fiskálním čtvrtletí vrátil k zisku. Přispěla k tomu zejména vysoká poptávka po jeho hybridní herní konzoli Switch. Čistý zisk za tři měsíce do konce června činil 21,26 miliardy jenů (4,3 miliardy korun) ve srovnání se ztrátou 24,5 miliardy jenů ve stejném období loni, oznámila dnes firma.

 

Nintendo Switch už je i v Česku, ovace sklízí hlavně díky nové hře ze série Legend of Zelda

Tržby se ve čtvrtletí více než zdvojnásobily a dosáhly 154,1 miliardy jenů (30,8 miliardy korun) proti 62 miliardám jenů o rok dříve. Provozní zisk činil 16,21 miliardy jenů po ztrátě 5,13 miliardy jenů loni a překonal odhady analytiků. Ti v anketě agentury Reuters v průměru čekali provozní zisk 11,55 miliardy jenů. Společnost Nintendo je známá hrami Super Mario a Pokémon.

 

Firma ve čtvrtletí prodala 1,97 milionu herních přístrojů Switch, od začátku prodeje v březnu jich prodala asi 4,7 milionu. Za celý finanční rok, tedy do konce března 2018, chce prodat 10 milionů přístrojů Switch, které umožňují hrát hry jak doma, tak na cestách.

Společnost zatím nechala beze změny výhled na celý fiskální rok. Čistý zisk má činit 45 miliard jenů a tržby 750 miliard jenů. Provozní zisk má dosáhnout 65 miliard jenů.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru