Americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald’s ve druhém čtvrtletí zvýšil čistý zisk o 28 procent na 1,4 miliardy dolarů (31,1 miliardy korun). Hospodaření podpořil vyšší prodej v restauracích otevřených nejméně jeden rok, včetně těch v USA, uvedla v úterý firma.

Příjmy o 3,4 procenta klesly a dosáhly 6,05 miliardy dolarů (134,7 miliardy korun), překonaly však odhady analytiků. Ti v anketě agentury Thomson Reuters v průměru čekali příjmy 5,96 miliardy dolarů.

Tržby v restauracích otevřených nejméně jeden rok se zvýšily o 6,6 procenta, což je nejvyšší růst za pět let.

Tržby v restauracích v USA otevřených nejméně 13 měsíců ve čtvrtletí vzrostly o 3,9 procenta. McDonald’s se již dva roky snaží zastavit pokles ve svých amerických restauracích. Letos v dubnu firma přišla s nabídkou nealkoholických nápojů všech velikostí za jeden dolar a kávy za dva dolary.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru