Koruna v úterý před 13:00 krátce prolomila hranici 26 korun za euro, když se obchodovala za 25,996 koruny za euro. Následně mírně oslabila zpět k hladině 26 korun za euro. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.

Kurz koruny se přitom podle analytika Patria Finance Tomáše Vlka posouval k hranici 26 korun od rána. "Můžeme hovořit o dalším ataku této hranice. Nová data z domova na programu nejsou a případné impulzy tak může zařídit hlavně případný komentář z centrální banky. Její bankovní rada jedná o sazbách příští čtvrtek a zbývá tak pár dní, kdy ještě bankéři mohou promluvit k měnové politice," uvedl.

Obdobný vývoj koruna zaznamenala již koncem minulého týdne, když ve čtvrtek krátce posílila na 25,995 koruny za euro, tedy na nejsilnější hladinu od začátku měnových intervencí v listopadu 2013.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru