Radek Halíček je od října novým řídícím partnerem české části globální poradenské společnosti KPMG. Vystřídal Jana Žůrka, který českou pobočku v roce 1990 spoluzakládal. S Halíčkovým nástupem tak dochází ve vedení KPMG i ke generační obměně.

Podle Halíčka je velkou šancí pro zlepšení služeb KPMG zapojení nových technologií, jako jsou analýza velkých dat a umělá inteligence. Tak bude KPMG moci svým firemním zákazníkům nabídnout inovativnější řešení a přístupy. Příkladem může být projekt, na kterém se podílí i tým datových analytiků z Prahy a jež má pomoci řetězci rychlého občerstvení ve Velké Británii správně rozmístit pobočky. Analýza hodnotí tisíce parametrů umístění, včetně demografie, hustoty dopravy nebo konkurence v okolí, a umožní tak přesně odhadnout, kolik lidé v dané provozovně utratí.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru