Akcie výrobce průmyslových textilií Pegas Nonwovens se v reakci na nabídku výkupu od jednoho z podílníků dostaly na nejvyšší cenu v historii firmy. Zástupce největší skupiny vlastníků, která ve firmě drží podíl téměř 28 procent, ale HN řekl, že o prodeji svého podílu neuvažuje.

Textilku Pegas chtějí ovládnout "exgumárník" Šlemr a zakladatelé Avastu Baudiš a Kučera

Akcie Pegasu na pražské burze v úterý dopoledne posílily o 8,1 procenta na 1020 korun. V pondělí večer firma R2G Rohan nabídla ostatním akcionářům textilky 1010 korun za akcii a uvedla, že už ovládá osm procent textilního výrobce.

Největším akcionářem v Pegasu je skupina Wood Textiles Holding Limited, která sdružuje investory pod vedením pražské brokerské společnosti Wood & Co. V červnu byla tato skupina největším akcionářem s podílem 27,8 procenta. 

"Skupina akcionářů kolem Wood & Co. je v Pegasu dlouhodobým investorem a my věříme, že firma má velice zajímavý růstový potenciál," řekl HN Jan Sýkora, spolumajitel Wood & Co. "V tuto chvíli neuvažujeme o případném prodeji." Sýkora také řekl, že ve Wood & Co. zatím oficiální nabídku neobdrželi.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru