Akcie výrobce průmyslových textilií Pegas Nonwovens se v reakci na nabídku výkupu od jednoho z podílníků dostaly na nejvyšší cenu v historii firmy. Zástupce největší skupiny vlastníků, která ve firmě drží podíl téměř 28 procent, ale HN řekl, že o prodeji svého podílu neuvažuje.

Textilku Pegas chtějí ovládnout "exgumárník" Šlemr a zakladatelé Avastu Baudiš a Kučera

Akcie Pegasu na pražské burze v úterý dopoledne posílily o 8,1 procenta na 1020 korun. V pondělí večer firma R2G Rohan nabídla ostatním akcionářům textilky 1010 korun za akcii a uvedla, že už ovládá osm procent textilního výrobce.

Největším akcionářem v Pegasu je skupina Wood Textiles Holding Limited, která sdružuje investory pod vedením pražské brokerské společnosti Wood & Co. V červnu byla tato skupina největším akcionářem s podílem 27,8 procenta. 

"Skupina akcionářů kolem Wood & Co. je v Pegasu dlouhodobým investorem a my věříme, že firma má velice zajímavý růstový potenciál," řekl HN Jan Sýkora, spolumajitel Wood & Co. "V tuto chvíli neuvažujeme o případném prodeji." Sýkora také řekl, že ve Wood & Co. zatím oficiální nabídku neobdrželi.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru