Čistý zisk americké banky Citigroup ve druhém čtvrtletí meziročně klesl o tři procenta na 3,9 miliardy dolarů (zhruba 89 miliard korun). Hospodářský výsledek podniku nicméně překonal očekávání, a to díky růstu objemu úvěrů a překvapivě mírnému poklesu příjmů z obchodování na finančních trzích.

V přepočtu na akcii společnost Citigroup vydělala 1,28 dolaru. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali, že čtvrtletní zisk dosáhne pouze 1,21 dolaru na akcii.

Příjmy společnosti z obchodování na finančních trzích se ve druhém čtvrtletí snížily o zhruba sedm procent. Finanční ředitel podniku John Gerspach přitom v polovině června předpovídal propad o 12 procent.

Citigroup je podle objemu aktiv čtvrtou největší bankou ve Spojených státech. Největší americká banka JPMorgan dnes oznámila nárůst čtvrtletního zisku o více než 13 procent na zhruba sedm miliard dolarů. Upozornila, že propad v obchodování s dluhopisy více než kompenzoval výnos z vyšších úrokových sazeb.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru