Do čela Komerční banky (KB) se od srpna postaví Jan Juchelka, oznámila ve čtvrtek banka v tiskové zprávě. Potvrdily se tak informace HN z tohoto týdne. Juchelka se stane prvním Čechem ve vedení společnosti od její privatizace v roce 2001. 

Juchelka do Prahy přichází z Paříže, kde pět let pracoval pro mateřskou skupinu KB Société Générale. Na starosti měl péči o korporátní klienty v regionu střední a východní Evropy, Blízkého východu a Afriky. Pro skupinu pracuje od roku 2006, kdy začal působit právě v KB.

Kariéru Juchelka zahájil v devadesátých letech ve státní správě. Působil ve Fondu národního majetku (FNM) a v letech 2002 až 2005 ho vedl. Z titulu své funkce byl před privatizací členem dozorčí rady KB.

Na nejvyšším postu ve třetí největší české bance nahradí Francouze Alberta Le Dirac´ha, kterému v srpnu končí smlouva. Před ním stály v čele banky další tři Francouzi. Posledním Čechem ve vedení firmy byl Radovan Vávra, který banku dovedl k prodeji.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru